Eğlenceli Chat

yorum yok
29 views okuma
18 Haziran, 2018

İnsanların bir kısmı için yalnızlık hayat felsefesi olsa da çoğu kişi için yalnızlık çekilebilecek bir hayat tarzı olarak görülmemektedir. Yalnızlık uzmanlara göre daha sonraki süreçlerde insanlarda psikolojik travmalara da neden olan bir yaşam tarzı olarak bilinir. İnsanoğlu dünya kurulalıdan beri içindeki hisleri, duyguları paylaşmak istemiş ve içindeki hisleri paylaştıkça insanlar kendilerini her zaman daha iyi hissetmişlerdir. Bir çok kişi arkadaşlık kurmak ve yalnızlığını gidermek için çalışmış olduğu işyerinden, okuduğu okuldan veya kendi mahallesinden kişiler ile tanışarak arkadaş olmaktadır. Fakat çoğu zaman bu arkadaşlıklar mecburi arkadaşlıklar mecburi selamlaşmalara dönüşür. Zira herkes arkadaş arayışında bu tam da benim kafa dengim diyebileceği kişileri bulamaz. Arkadaş bulamamak da son zamanlarda en fazla gençleri internet üzerinden arkadaş bulma, kurulan arkadaşlıklarda uzun süre muhabbetler etme ve boş zamanlarını arkadaşları ile sohbet ederek geçirme yöntemleri geliştirmelerine neden olmuştur.
Arkadaş edinerek bu arkadaşlar ile internet üzerinden uzun sohbetler edebilmenin yolu da son otuz yıldan bu yana internet üzerinde bulunan mobil sohbet chat odaları bünyesinde yapılmaktadır. Bu alanlarda başka kişiler ile sohbet ederek arkadaş olmak isteyen kişiler yazışmalı olarak tam zamanlı sohbet edebilmekte görüntülü olarak sohbet edebilmekte ve sesli olarak sohbet ortamı bulabilmektedir. Arkadaş edinerek sohbet etmek isteyenler için sohbet sitelerine giriş yapan kişiler sadece bir nick yani takma isim ile sohbet sitelerine giriş yapabilmektedir. Hiçbir üyelik istenmeden ve ücret ödemeden girilen chat siteleri sayesinde kişiler bulundukları şehir dahil olmak üzere her şehirden arkadaş tanıma imkanına erişebilirler.
Genç İstanbul Sohbet
Sohbet İstanbul seçimi yapılarak İstanbullu olan kişiler ile sohbet etmek mümkündür. Sohbet Ankara sohbet İzmir, sohbet Bursa ve diğer şehirlerde bulunan kişiler ile de görüşmek mümkündür. Normal yaşamda arkadaşları ile sohbet etmeye zamanı olmayan, bilgi paylaşımı yapmak isteyen kişiler için özel olarak hazırlanmış sohbet platformlarında sohbete başlamadan önce sohbet etmek istenilen arkadaşlara sohbet etmek istediği sorulmalıdır. Chat kuralları uygulandıktan sonra sohbet etmek daha kaliteli ve daha seviyeli hale getirilebilir. Chat sohbeti etmenin kuralları her chat web sitesi üzerinde açıklamalı olarak belirtilmiştir. Normal yaşamda olduğu gibi bu alanlarda da tüm görgü kurallarına uymak daha iyi ve seviyeli sohbetlerin edilmesini sağlamaktadır.
Sohbet kuralları arasında en çok dikkat edilmesi gereken konulardan bir kaçını bu makalemizin içeriğinde sayalım. Uzun süreli ve kaliteli bir sohbet ortamı bulabilmek için sohbet sitesi konuşmalarında, yazışmalarında ve görüntülü konuşma esnasında kişilerin bir birlerine küfürlü konuşması yasaklanmıştır. Küfürlü konuşmanın yanı sıra bu platformlarda argo kelimler kullanarak yazışmak da yasaklanmıştır. Kişilere din, dil, ırk ve mezhep hususunda aşağılama ve hakaret yapılmamalıdır. İnsanlar arkadaşlık konusunda normal yaşantıda olduğu gibi kesinlikle aşağılama ve hakaret cümleleri kurulmadan arkadaşlık kurmak istenilirse uzun süreli arkadaşlıklar da chat siteleri üzerinden kurulabilmektedir. Günümüze neredeyse otuz yıl önceden gelen mynet sohbet üzerinden kurallar bu şekilde belirlenmiştir.
İnternet üzerinden konuşma yaparken, arkadaşlık edinmek için chat sitelerine veya sosyal medya kullanımı yaparken kişinin özel bilgilerinin paylaşılmaması da önemli bir konudur. Zira her insanın internet üzerinde öncelikli olarak insanlar tanınmadan önce hangi zihniyet ile sitelere giriş yaptığı bilinmemektedir. Bu nedenden dolayı özel bilgiler kesinlikle internet üzerinde paylaşılmamalıdır. Özel bilgiler denildiğinde ilk akla gelen özel bilgiler; banka hesap numaraları, kimlik numaraları, cep telefon numaraları, ev telefon numaraları, ikametgâh adresleri olarak sayılabilir.


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Uzun yıllardan beri ülkemizde kullanılmakta olan internet bir çok kişi ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

error: Content is protected !!