Bedava Chat Sohbet

yorum yok
27 views okuma
16 Haziran, 2018

İnsanlar dünya kurulalıdan beri sürekli olarak arkadaş arayışındadır. Zira insanın her zaman başka insanlara ihtiyacı vardır. Son zamanlarda teknolojinin de gelişmesi ile birlikte iş yoğunluğundan okul yoğunluğundan arkadaş edinemeyen insanlar internet üzerinden arkadaş edinmeye yoğunlaşmıştır. İnsanların arkadaş aramaya yoğunlaşması genel olarak sosyal medya üzerinden gibi görünse de aslında chat yani sohbet siteleri aracılığı ile oluşmaktadır. Zira sosyal medya üzerinden kişiler tam zamanlı olarak karşılarındaki kişiler ile görüşme sağlayamazlar. Fakat chat siteleri aracılığı ile yapılan sohbetlerde tam zamanlı olarak kişiler sohbet edebilmektedir. Yazışmalı olarak bu ortamlarda sohbet edilebildiği gibi, görüntülü ve sesli olarak da chat sohbetleri yapılabilir.
Günümüzde internet üzerinden chat yapmak bedava sohbet odaları üyeliksiz olarak kullanılmakta ve bu şekilde sohbet gerçekleştirilebilmektedir. Yaş ortalaması aranmadan sohbet odalarına girerek sohbet edilebilirken, yaş ortalamalarına göre sohbet edilebilen odalar da bu siteler içinde bulunmaktadır. Şehir seçenekleri siteler içinde başka şehirlerden arkadaşlar edinebilmek için bulunurken, tekli arkadaşlıklar bedava sohbet sitesi üzerinden kurulabilmektedir. Grup arkadaşlığı içinde sohbet etmeyi seven, her zaman fazla kişi ile arkadaşlık etmeye gerek duyan kişiler ise bedava chat odaları kullanarak grup arkadaşlıkları kurabilir.
Chat odalarında konuşma yapabilmek ve uzun süre sohbet siteleri üzerinden başka kişiler ile konuşmak için bu sitelerde insanlarla daha iyi iletişime geçebilmek için kurallar bulunmaktadır.
Bu kurallara uyum sağladıktan sonra insanlar sohbet odalarında yani chat sitelerinde kendilerine uzun süre sohbet edebilecek ve samimi arkadaşlıklar kurabilecek kişiler ile tanışabileceklerdir. Peki; sohbet sitelerinin kuralları nelerdir? Sohbet siteleri üzerinden daha iyi sohbet edebilmek için kişiler mutlaka sohbet odalarının küfürlü konuşmama, argo kelimeler kullanmama gibi temel kurallarına uymaları gerekir. Bunun yanı sıra sosyal medyada olduğu gibi, chat siteleri üzerinden de büyük harf ile yazışmak bağırmak anlamına gelmektedir. Bağırarak konuşmak toplum içinde olduğu gibi, internet sayfaları üzerinde de insani olarak uygun görülmemektedir. Bu nedenden dolayı hem büyük harf ile konuşmamaya hem de yazışma esnasında kişilerin imla kurallarına iyi bir şekilde dikkat etmeleri gerekir.


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Başka şehirlerde bulunan kişiler ile tanışmak, uzun süreli arkadaşlıklar ...

İnternet kullanımı ülkemizde başlayalıdan beri chat yapmak oldukça büyük ...

Arkadaşlık kurmak neredeyse dünya oluşalıdan beri insanların insani ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

error: Content is protected !!