Sohbet Girişi
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Bedava Sohbet Siteleri

Bedava Sohbet Siteleri

Sohbet etmek, arkadaşlar ile paylaşımlarda bulunmak ve diğer insanlar ile zaman geçirmek, bunlar insani ihtiyaçlar olarak dünya kurulalıdan bu yana insanların talep ettikleri yaşam tarzlarıdır. Yalnızlık insanlar tarafından benimsenemeyen bir yaşam tarzı olarak bilinmektedir. Yalnız kalan kişilerin diğer kişilere göre psikolojilerinde bile sorun oluşmaktadır. Çoğu zaman kişilerin normal yaşantılarında olan arkadaşlarına iş yoğunluğu veya okulda ders yoğunluğu nedeni ile zaman ayırmalarına imkan bulunmamaktadır. Bu nedenden dolayı yüzlerce kişi internet üzerinden mobil sohbet chat odaları kullanarak başka semtlerde hatta başka şehirlerdeki kişiler ile arkadaşlık kurmaktadır. Saat belirlemesi olmadan yapılan chat sohbetlerinde kişiler istedikleri saat dahilinde sohbet edebilmektedir. Fakat bu sistemden sohbet etmek için de mutlaka yaşantımızda var olan görgü kurallarına uyulması gerekmektedir.
Chat siteleri üzerinden genellikle yapılan sohbetler yazışmalı olarak yapılmaktadır. Tam zamanlı olarak yapılan bu sohbetler hemen görülebilen mesajların gelişmesi nedeni ile sosyal medya üzerinden yapılmakta olan sohbetlere tercih edilmektedir. internet bağlantısı olan her telefon, bilgisayar ve tablet üzerinden yapılabilen chat sohbetleri üyeliksiz sohbet kategorisinde değerlendirilmektedir. Hiçbir şekilde üye olmadan yapılan bu konuşmalar esnasında kişilerin karşılıklı olarak muhabbetlerinde argo kelimeler kullanması, bir birlerine hakarete varacak şekilde konuşmaları ve sohbet esnasında dil, din, ırk ve mezhep hususunda karşısında konuşmuş olduğu arkadaşını yargılamaması uygun görülmemektedir.
Eğlenceli Sohbetler
Uzun süre kişinin seçmiş olduğu arkadaşı ile muhabbet edebilmesini sağlayan sohbet siteleri hiçbir zaman kaygısı olmadan uzun sohbetlerin yapılabileceği platformlardır. Fakat bu platformlardan üyeliksiz olarak sohbet başlatıldığı için kişilerin birbirleri ile özel ve kişisel bilgilerini paylaşmaları uygun değildir. Özel bilgiler denildiğinde kişilerin kimlik bilgilerini, telefon numaralarını, kimlik numaralarını, banka hesap bilgilerini, kredi kartı bilgileri gibi bilgileri karşısında konuşmakta olduğu ve yeni tanıştığı kişiler ile paylaşmamaları gerekir. Kişiler birbirleri ile konuşma yaparken sohbet esnasında tekli kişiler ile sohbet edebilecekleri gibi, bu platformda grup konuşmaları da yapabileceklerini unutmamalıdırlar.
Grup konuşmalarında ve tekli konuşmalarında chat esnasında kişiler memleket hasretlerini dindirmek için kendi memleketlerindeki kişiler ile konuşma imkanına da sahiptirler. Veya yaşamış olduğu şehirdeki kişiler ile de şehir odaları seçimleri yaparak kişiler konuşma başlatabilirler. Farklı şehirlerden konuşma isteği oluşturulmasındaki sebep insanların farklı kültürleri tanımak istemelerinden kaynaklanmaktadır. Ve bu platformda kişiler şehirlerdeki yaşamlarını kendi yaşam hikayelerini ve bir çok kendilerine ait özel olmayan bilgileri paylaşabilirler. Çoğu kişi için chat ortamları bilgi paylaşım ortamları olarak da bilinmektedir. Bir çok paylaşım şekli için kişiler yapılan konuşmalarda birbirlerine kesinlikle hakarete varacak konuşmalar oluşturmamaları gerekmektedir.
Yalnızlık bazı kişiler tarafından uygun olan bir yaşam tarzı olarak bilinse de çoğu insan dünya kurulalıdan bu yana yalnızlığı bir yaşam tarzı olarak benimseyememiş ve sürekli olarak insanlar diğer insanlara arkadaşlık açısından ihtiyaç duymuştur. Bu da insanların toplu olarak bir arada arkadaşça yaşamasının sağlanması gerektiğini bizlere göstermektedir. Arkadaşlık kurmak için çevresinde bulunan mahalle arkadaşları, okul arkadaşları veya iş arkadaşları arasından kişi kafa dengi olan kendi fikirlerine uygun olan kişiler ile tanışamıyor ve bunlar ile uyum sağlayamıyorsa chat sistemi tam da bu kişilere yönelik daha rahat arkadaşlıklar kurabilecekleri ortamlardır. Kişiler hiçbir üyelik yapmadan ve hiçbir özel bilginin kendilerinden sorgulanmasına neden olmadan sadece bir nick yani takma bir isim ile chat ortamına girerek hızlı bir şekilde sohbet başlatabilir. Ve isteğine bağlı olarak sohbet saatini ve sohbet edebilecek arkadaşını da kendisi seçebilir.

admin 63
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odalarımız +18 yaş kullanıcılar için uygundur. 18 yaş altı kullanıcıların girmesi yasaktır!
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı
error: Content is protected !!