Chat Ortamında Arkadaş Bulma

yorum yok
37 views okuma
9 Haziran, 2018

İnternet kullanımı ülkemizde başlayalıdan beri chat yapmak oldukça büyük ilgi gören bir arkadaş bulma ve yazışma sistemidir. İnsanlar yalnızlıklarını gidermek için chat ortamlarında yazışarak bir çok arkadaş edinebilir. Yalnızlık bazı kişilerin onay verdiği ve çok sevdiği bir yaşam şekli olsa da insan yaradılışına aykırı bir yaşam şekli olarak uzmanlar tarafından insanlara kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Bu nedenden dolayı insanlar okulları, işleri veya ortamlarında ne iş yapıyorsa bunlardan biraz ara bularak başka arkadaşlara yani insani sohbetlere zaman ayırmalıdır. Bu da çoğu işi nedeni ile zaman bulamayan kişiler tarafından chat siteleri üzerinden yapılmaktadır.
Bu siteler hiçbir şekilde bir üyelik istemeden sadece bir takma isim ile girilebilen siteler olarak bilinmektedir. Şehir odaları da bulunan bu sistem üzerinden başka şehirlerde olan kişiler ile tanışmak da mümkündür. Bedava sohbet edilebilen bu sistem üzerinden kişiler tekli kişiler ile sohbet edebildikleri gibi isteyen kişiler çoklu yani grup sohbetleri de yapabilir. Sohbet esnasında küfürlü konuşma, argo kelimeler kullanma ve hakaret içerecek kelimeler kullanmadan yapılan sohbetlerde çok samimi sohbetler kurulabilmektedir. Bu ortamlarda kişiler sohbet etme esnasında özel bilgilerin yeni tanıştıkları kişilere vermeden sohbete başlamalı kesinlikle özel bilgileri olan hesap bilgileri, kimlik numaraları ve telefon numaraları ilk konuşmaya başlanılan kişilere verilmemelidir.
Akıllı telefonlar uzun süreden beri hayatımıza girmiş bulunmaktadır. Neredeyse artık ülkemizde hiç kimsede tuşlu telefon kalmamış herkes telefonunu akılı telefon olarak kullanmaya başlamıştır. Akıllı telefonlarda eğer internet bağlantısı bulunuyorsa o zaman arkadaşlıklar Mobil chat üzerinden de kurulabilmektedir. Arkadaş bulmak için bu ortamlarda öncelikli olarak bir takma isim bularak siteye ücretsiz olarak girmektir. Daha sonrasında isimlendirilmiş odalara bağlı olarak konuşma gerçekleştirilen kişiler ile irtibata geçilebilir. Bu odalar telefonlarda Mobil chat odaları olarak isimlendirilmektedir. Yani kişi saatler boyunca cep telefonunu kullanarak yazışmalı, sesli ve görüntülü olarak başka şehirdeki kişiler ile internet kullanarak günün her saatinde sohbet edebilmektedir. Sohbet esnasında ahlaka mugayir olacak davranışlarda bulunmamak seviyeli arkadaşlıklar kurulmasını sağlamaktadır.


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

İnsanlar dünya kurulalıdan beri sürekli olarak arkadaş arayışındadır. Zira ...

Başka şehirlerde bulunan kişiler ile tanışmak, uzun süreli arkadaşlıklar ...

Arkadaşlık kurmak neredeyse dünya oluşalıdan beri insanların insani ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

error: Content is protected !!