Sohbet Girişi
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Her Saatte Eğlenceli Sohbetler

Her Saatte Eğlenceli Sohbetler

İnsanoğlu var olalıdan beri başka insanlara ihtiyaç duymaktadır. Yalnızlık bazı kişiler tarafında makbul olan bir yaşam tarzı olsa da çoğu kişi tarafından yalnızlık çok da benimsenebilen bir yaşam tarzı değildir. Yalnız yaşayan kişilerin zamanla psikolojileri de yalnızlıktan zarar görmektedir. Bu nedenden dolayı kişilerin kendilerine belirlemiş oldukları arkadaşlar ile sohbet etmeleri sosyalleşmelerinin büyük bir önemi bulunmaktadır. Sohbet arkadaşları her zaman işyerlerinden, mahallelerden veya okullardan bulunsa da bu arkadaşlıklarda kişilerin saat kurallarına uymaları gerekir. İnsanların yaşantılarındaki arkadaşlıkların kısıntılı olması nedeni ile son otuz yıldan bu yana ülkemizde kullanılmaya başlanan internet üzerinden yapılan arkadaşlıkların da sayısı bir hayli fazladır. Bu arkadaşlıklar genellikle cep telefonlarının da aktif bir şekilde internet ile birlikte kullanılmaya başlaması ile birlikte mobil sohbet siteleri üzerinden yapılmaktadır.
Gün içinde bu platformlardan sohbet edilebileceği gibi, kişinin uygun olduğu sürece mobil sohbet gece saatlerinde de yapabileceği internet üzerinden sohbet çeşitlerinden birisidir. İnternet üzerinden sohbet ederken mutlaka normal yaşantımızda uymuş olduğumuz görgü kurallarına uyulması gerekmektedir. Mobil sohbet odaları kullanılarak yapılan bu sohbetlerde sohbet edilirken kişilerin birbirlerine küfürlü konuşması, argo konuşması ve birbirlerine hakaret etmeleri uygun değildir. Seviyeli arkadaşlıklar kurabilmek için kişiler sohbet etmek istedikleri kişilere öncelikli olarak sohbet isteği götürmelilerdir. Sohbet etmek istemediğini bildiren arkadaş ile zoraki olarak sohbet etme isteğinde bulunmak uygun görülmemektedir.
Irc sohbet kişilerin anında yazışma usulü ile konuşmaları anlamına gelmektedir. Sohbet sitelerinde genellikle yazışmalı olarak sohbet yapılmaktadır. Fakat sohbet sitelerinde uzun süre yazışarak konuşan arkadaşlar için görüntülü sohbet ve sesli sohbet seçenekleri de bulunmaktadır. Sohbet esnasında kişilerin bir birine siyasi yöndeki fikirlerinin alışverişini yapmak da sakıncalıdır. Zira bu alanlar siyasi fikir alışverişleri için belirlenmiş alanlar değil eğlenceli sohbetler yapabilmek için belirlenmiş olan alanlardır. Bu nedenden dolayı siyasi sohbetlerin bu alanlarda yapılması sakıncalıdır. Kişilerin birbirlerine din, dil, ırk ve mezhep hususunda yargılamada ve hakarette bulunmaları yanlıştır. Bu alanlarda her ırktan, her dinden, her mezhepten ve her dilden konuşan kişiler ile tanışmak mümkündür. Irk, dil, din ve mezhep oluşumu kişilerin elinde değil doğuştan gelişen özellikler arasındadır.
Şehir Dışı Sohbetleri
Kültürlerin bir biri ile buluşmasını sağlamak için chat sohbet seçenekleri arasında şehir sohbetleri en fazla yapılan sohbet çeşitlerinin arasında yer almaktadır. Sohbet seçenekleri içinde İstanbul odası, Ankara odası, İzmir odası, bursa odası ve bir çok şehir odaları yer almaktadır. Bu odalarda sohbetler şehirler ve şehirlerin kültürleri üzerine buluşan insanların sohbetleri olarak belirlenir. Çoğu kişi için kendi şehrinde yaşayan kişiler ile sohbet etmek önemlidir. Fakat bazı kişiler için kültürlerin farklılıkları daha kaliteli arkadaşlıkların kurulmasını sağlamakta ve diğer şehirlerdeki kişiler ile tanışmak kişilere psikolojik olarak daha büyük avantaj sağlamaktadır.
Bu platformlarda buluşan kişilerin daha yeni tanışma aşamasında oldukları için birbirlerine özel bilgilerini vermeleri sakıncalı bulunmaktadır. Özel bilgiler denildiğinde ilk akla gelen özel bilgiler banka hesap bilgileri, kimlik numarası, ev telefonu numarası, işyeri telefonu numarası, ev adresi, işyeri adresi ve bunlara benzer bilgiler olarak sayılabilir. Bu bilgilerin yeni tanışılmış kişiler ile paylaşılması daha karşısındaki kişinin tam olarak fikrini bilmeden paylaşılmasından dolayı farklı sıkıntılara yol açabilir. Bu nedenden dolayı bu bilgilerin paylaşılmasında sakınca vardır. Zira chat sitelerine kişiler hiçbir şekilde üye olmadan sadece bir takma isim sayesinde giriş yapmakta ve bu kişilerin bilgileri bu platformda hiç kimsede bulunmamaktadır.

admin 60
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odalarımız +18 yaş kullanıcılar için uygundur. 18 yaş altı kullanıcıların girmesi yasaktır!
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı
error: Content is protected !!