Kova Burcu

yorum yok
603 views okuma
1 Aralık, 2016
kova burcu

Kova Burcu Özellikleri

kova burcu

 

KİŞİSEL ÖZELLİKLER

Hayal güçleri sınırsız olmakla birlikte, düşünceleri bulundukları anın ötesinde akılcı ve sezgiseldir. Kovalar dik kafalıdırlar. Kendilerini dinleyenlerin “ne demek istediğini” anladıklarını sanırlar. Kova burcu insanları sevecen tavırları ile tanınırlar ve bencil değildirler. Irk, cinsiyet ve sosyal durumuna bakmaksızın, herkesin aynı olanaklara sahip olmasını isterler. Modern görünüşlerine karşın, inatçı ve sabit fikirli olurlar. Onlara yaklaşmak çok zordur. Çünkü, ne kadar dostça davranırlarsa davransınlar, arada her zaman bir mesafe bırakırlar. Kişisel özgürlükleri, onlar için o denli önemlidir ki; bu yüzden en yakın ilişkilerini kesip atabileceği gibi, yine özgürlükleri adına her türlü özveride bulunurlar. Bu yüzden Kovalar‘a aile yaşamı biraz zor gelir. Çoğu zaman yeni bir şeyler keşfetmek için uğraşıda bulunurlar. Belli ilkeleri sonuna dek savunmak onları hiç rahatsız etmez.

Aşklarının başlangıçlarında elde edilmesi zor kişiyi oynarlar. Gereksiz samimiyetten hoşlanmayan kişilerdir. Evlilik fikri onları korkutur. Bir Kova‘yı fark etmemek imkansız gibi bir şeydir. Çekim güçleri çok yüksektir ve girdikleri ortamda gözlerin üzerlerine çevrilmesine alışmışlardır. Fakat, yaşamlarına birilerini almak için hiç acele etmezler.

Onların yüksek zekalarına ulaşmak ve duygusal bir paylaşımı sağlamak kolay değildir. Korkularından ve endişelerinden kurtuldukları anda hemen evlenirler. Fakat boşanmaktan da korkmazlar. O yarınların insanıdır. Bugünün ne olduğu onu ilgilendirmez. Sizi hiçbir konuda sorgulamayan bu insanın, sizden hesap sormak gibi bir derdi olmadığı için, sizin onu sorgulamanızı hayretle karşılayacaktır.

Bir Uranüs insanı olarak; garip tavırları ile, sizi şaşırtacaktır. Oysa, o tüm bildiklerini bu dünya ile paylaşmaya gelmiştir ve size ulaşmanın bir yolunu bulmaya çalışmaktadır. Bırakın kendi bildiği yöntemlerle hareket etsin. Hiç bir kötü niyetinin olmadığını daha sonra anlayacaksınız. Açık fikirli ve düşüncelerini eyleme dönüştürdükleri zaman mutlu olan kişilerdir. Ekip çalışmasından mutlu olurlar. Kendi doğrularıyla hareket etmekten hoşlanırlar ve düşünüp hemen harekete geçerler.


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Teknoloji günümüzde yoğun olarak insanlara hizmet etmek için kullanılan ve ...

İş yerlerinde okullarda kurulan arkadaşlıklar için her zaman mutlaka bir saat ...

İnternet üzerinden sohbet etmek artık aktif olarak her yaşta kişinin yapmış ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

error: Content is protected !!