Sohbet Girişi
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Mobil Sohbet

Mobil Sohbet

Tüm dünyada teknoloji artık neredeyse ilerleyebileceği son noktaya kadar ilerledi denilebilir. Tabi giderek daha çok gelişme göstermesi de insanlar tarafından sürekli olarak beklenmektedir. İletişimde teknolojinin çığır açması artık cep telefonlarından millerce uzakta olan kişiler ile görüntülü sohbetler yapmaya, yazışarak anlaşmaya ve sesli olarak konuşmaya imkan tanımaktadır. İnternetin varlığı bu konuşmaları neredeyse ücretsiz denilecek kadar aza indirgediğinden internet kullanımı tüm dünyada ve ülkemizde artık çok yaygın bir hale gelmiştir. Bazı kişiler için yalnızlık yaşam standartlarının daha iyi olmasını sağlasa da dünyada insan yaşamı başlayalıdan beri insanların diğer insanlara ihtiyacı bulunmaktadır. Bu da arkadaşlık sisteminin neredeyse her insan tarafından onay almasına neden olmaktadır. Bazı kişiler için karşı cins ile kurulan arkadaşlıkların önemi büyük olsa da bazı kişiler için hemcinsleri ile geçirilecek iyi vakitlerin insan yaşantısına oldukça büyük bir katkı sağladığı bilinmektedir.
Son zamanlarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte işlerinden ve okullarından arkadaşları ile zaman geçirmeye fırsatları olmayan kişiler bedava sohbet sitesi kullanarak seçmiş oldukları kişiler ile saat sıkıntısı olmadan saatlerce sohbet edebilmektedirler. Arkadaş edinmek isteyen kişiler için chat siteleri tarafından verilen hizmetlerde bu sitelere giriş sadece bir nick yani takma isim ile yapılmakta ve kesinlikle web site tarafından kişilerden özel bilgiler ile üyelik sistemi oluşturarak üye olmaları istenmemektedir. Sohbet odaları seçimi yaparken kişiler sohbet odalarını isterlerse yaş aralıklarına, isterlerse konu başlıklarına isterlerse şehir seçeneklerine göre yapabilmektedir. Şehir seçeneklerine göre yapılan seçimlerde kültür alışverişi de yapıldığından şehir odaları üzerinden konuşma yapan kişilerin sayısı oldukça fazladır.
Bedava Sohbet
Arkadaş bulamayanlar veya arkadaşları ile aralarında anlaşma sıkıntısı çıkan kişiler için özellikle açılmış olan bu bedava sohbet odaları üyeliksiz olarak hizmet vermektedir. Hiçbir şekilde üyelik istemeyen bu sistem üzerinden kişiler seçmiş oldukları arkadaşları ile saatlerce sohbet edebilmektedir. Gündüz saatlerinde arkadaşları ile sohbet imkânı bulamayan kişiler için bulunmaz bir nimet olan bu web siteleri üzerinden konuşma gerçekleştirirken kişilerin yeni tanışmış kişileri tanımadığı bu nedenden dolayı da kimlik bilgilerini ve özel bilgilerini paylaşma hususunda biraz daha dikkatli olmaları chat sitelerinin girişlerinde site yöneticileri tarafından uyarı mahiyetinde katılımcılara bildirilmektedir.
Chat yapmak isteyen kişiler chat siteleri üzerinden saatlerce konuşmaya başlamadan önce web sitesi yöneticilerinin vermiş oldukları uyarılara uymaları gerekir. Bu uyarılar içinde kimlik bilgilerinin paylaşılmaması da bildirilmiştir. Peki kimlik bilgileri ve özel bilgiler denildiğinde bu özel bilgilerin içine neler dahil olmaktadır? Özel bilgiler denildiğinde; kimlik bilgileri, adres bilgileri, kimlik numarası, telefon numarası, ev adresi, ev ve iş yeri telefon numarası, kişinin yakınında bulunan kişilerin isimleri v.s gibi özel bilgiler girmektedir. Bu bilgiler yeni tanışılan kişi ile hemen paylaşılmamalıdır. Zira chat sitelerine girişler sadece bir takma isim yani nick ile yapılmaktadır. Web sitesine giriş yapan kişiler hakkında site yöneticilerinin de hiçbir bilgisi olmamaktadır. Yani sohbet için girilen bu web siteleri üzerinde konuşma yapan kişilerin öncelikli olarak yeni sohbet etme esnasında güven oluşturmak için bir müddet sohbet edilmelidir.
Yeni arkadaşlar bulmak için sohbet sitelerine giriş yapan kişilerin imla kurallarına ve görgü kurallarına da uymaları site yönetimi tarafından uyulması gereken kurallar içindedir. Bu sistem üzerinden kişilerin bir birlerine küfürlü konuşması, argo kelimeler kullanmak ve hakarete varacak derecede sohbet içerisine kelimeler katmak yasaklanmıştır. Sohbet esnasında kişilerin birbirlerini tehdit etmeleri de ahlaki değerlere uygun olmadığından yapılmaması gerekir.

admin 53
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odalarımız +18 yaş kullanıcılar için uygundur. 18 yaş altı kullanıcıların girmesi yasaktır!
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı
error: Content is protected !!