Sohbet Girişi
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Chat Sitelerinde Sohbet Keyfi

Chat Sitelerinde Sohbet Keyfi

Aktif bir şekilde son otuz yıldan bu yana ülkemizde kullanılmaya başlanan internetin teknolojik açıdan insanlara büyük kolaylık sağladığı bilinmektedir. Artık haberleşme hususunda ülkemizde hiçbir sıkıntı çekilmemekte yazışmalar, konuşmalar ve bir çok bilgi paylaşımı artık internet üzerinden yapılmaktadır. İnsanlar yalnızlıklarını da internet üzerinden başka şehirlerde farklı kültürlere bağlı kişiler ile arkadaşlık kurarak gidermektedirler. İnternet üzerinden sohbet etmenin en iyi yolu bedava sohbet odaları üyeliksiz olarak kullanılarak yapılmaktadır. Bu sohbetler internet kullanımı bilgisayar, tablet ile yapılarak oluşturulduğu gibi, mobil telefonlar sayesinde de sohbetler başka şehirdeki veya kişinin bulunduğu şehirdeki olan kişiler ile yapılabilmektedir.
Mobil sohbet chat odaları normal yaşamda olduğu gibi insanların sadece gündüz saatlerinde arkadaşları ile sohbet etmesini sağlamak için değil gece saatlerinde de mobil ile sohbet edebilmelerini sağlamaktadır. Yani bu ortamlarda sohbet etmek için hiçbir şekilde bir saat belirlemesi yapmaya gerek yoktur. Bir insan diğer bir insan ile konuşma yapmak, sohbet etmek ve sosyalleşmek istediğinde her saat diliminde sohbete başlayabilir. Sohbet sitelerinin bir başka avantajı da sohbet sitelerinde hemen hemen hiç birinde kişilerden özel bilgilerin istenmemesi ve sadece sohbet sitelerine bir nick yani bir takma isim yardımı ile girmeleridir. Hızlı bir şeklide sohbet sitesine giriş yaptıktan sonra kişiler bir birleri ile konuşma başlatabilir ve uzun saatler boyunca diledikleri kadar sohbet edebilirler.
Şehirler Arası Sohbetler
Çoğu kişiler için sohbet etmek istenildiğinde kendi yaşam şehri olan şehirlerdeki kişiler ile sohbet etmek değerlidir. Fakat bazı kişiler için ise kendi şehrinden olmayan ve farklı şehir kültürlerini tanımak için yapılan sohbetlerin önemi büyüktür. Farklı şehirlerdeki kişiler ile sohbet eden kişiler her zaman kültür açısından biraz daha fazla zenginleşebilmektedir. Doğuyu batı ile Karadeniz bölgesini ege bölgesi ile birleştiren sohbet sitelerinde sohbet İstanbul ve sohbet Ankara şehir sohbetleri en fazla edilen sohbet çeşitleridir. Güncel sohbetlerin bu alanlarda edilebileceği gibi, özel sohbetler yapma imkânı da insanlara bu platformlarda tanınmaktadır.
Sohbete başlamak isteyen kişi sohbet arkadaşlarına öncelikli olarak sohbet teklifi göndermeli sohbet teklifi kabul gördükten sonra sohbet etmeye başlamalıdır. Sohbet etme esnasında kişilerin argo kelimeler kullanarak bir birlerine hakarete varacak derecede küfürlü kelimeler kullanması bu alanlarda yasaklanmıştır. Seviyeli bir sohbet etmek isteyen kişi argo kelime kullanmamalı, karşısındaki kişiye küfürlü kelimeler ile hitap etmemeli ve hakaret eder içerikte kelimeleri karşısındaki kişilere karşı kullanmamalıdır. Sohbet Ankara veya başka platformda konuşan kişiler tekli arkadaş seçimi yaparak sohbet edebilecekleri gibi grup konuşmaları da yapabilirler. İyi bir sohbet ortamı bulmak isteyen kişiler yapılan sohbetlerin daha iyi olabilmesi için kişileri din, dil, mezhep ve ırk hususunda kesinlikle sorgulamamaları gerekmektedir.
Chat yaparak arkadaş bulmak isteyen kişiler karşı cinsten kişiler ile muhabbet etme isteği kadar kendi cinsleri ile de futbol muhabbeti, kıyafet seçimi muhabbeti veya birçok kendi cinsi arasında yapılmasını istedikleri muhabbetleri bu alanlarda da yapabilirler. Fakat bu platformlarda üyeliksiz olarak hiçbir kayıt yapılmadan sitelere giriş sağlandığı için kişilerin birbirlerine özel bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. Özel bilgiler denildiğinde kimlik numaraları, telefon numaraları, banka hesap bilgileri ve bunlara benzer özel bilgiler akla gelmektedir. Zira bu platforma giriş yapan kişilerin hepsi sadece bir nick yani bir takma isim ile giriş yapmakta ve ilk konuşma başlatıldığı süreçte kişilerin fikirleri kesinlikle anlaşılamamaktadır. Bu nedenden dolayı tanınmayan kişilere kesinlikle özel bilgiler verilmemelidir.

admin 126
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odalarımız +18 yaş kullanıcılar için uygundur. 18 yaş altı kullanıcıların girmesi yasaktır!
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı
error: Content is protected !!