Chat Sitesi Arkadaşlıkları

yorum yok
56 views okuma
2 Haziran, 2018

Teknolojinin giderek gelişmesi ile internet kullanımı oldukça hızlı bir şekilde dünyada ve ülkemizde yayıldı. Artık bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlardan internet kullananlar zamanlarının çoğunu internette oyun oynayarak, sosyal medya kullanarak veya chat ortamında sohbet ederek geçiriyor. Daha önceleri mahalle aralarında oluşturulan arkadaşlıklar veya işyeri ve okul gibi yerlerde oluşturulan arkadaşlıklar artık internet üzerinden sohbet hattı kullanılarak oluşturuluyor. İnternet üzerinden chat sistemi üzerinden sohbet etmenin çoğu avantajı da bu ortamda sohbet edenler tarafından kullanılıyor. Chat sitesi üzerinden sohbet etmenin en büyük avantajı; normal yaşamda arkadaşlar ile görüşmek için gündüz saatleri seçilirken ve kişi arkadaşları ile ortak bir şekilde sohbet etmek için bir saat dilimi seçerken chat sitelerinde sohbet edebilmek için bir saat dilimi seçimi gerekmiyor. Kişi istediği saatte mobil veya bilgisayar üzerinden seçmiş olduğu arkadaşlar ile sohbet edebiliyor.
Chat Arkadaşlıkları
Chat odası girişlerinde kişi kendi kafa yapısına göre hızlı bir şekilde arkadaş bulabiliyor. Veya arkadaş bulana kadar bir çok kişi ile selamlaşarak konuşabiliyor. Bu da kişinin kafa dengi birisini bulana kadar onlarca kişi ile konuşarak arama yapmasını sağlayabiliyor. Yani internet ortamında arkadaşlık kurmak mahalle okul ve işyeri arkadaşlıklarına benzemiyor. Mahalle okul işyeri arkadaşlıklarında insanlar bir iki arkadaş ile sınırlı kalırken bu ortamlarda istenildiği kadar kişinin sohbet arkadaşı bulması da mümkün oluyor.
İnternet üzerinden kurulan arkadaşlıkların chat sitelerine giriş yaparken hiçbir üyelik ve ücret gerektirmeden yapılması da kişilerin daha kolay arkadaşlıklar kurmasını sağlıyor. Bedava sohbet etmek için sadece siteye giriş yaparken bir nick yani takma bir isim verilmesi yetiyor. Üyelik için bazı sitelerden istenilen özel bilgilerin hiç birisi chat siteleri üzerinde istenmiyor.
Chat sistemine girerek sohbet etmek isteyen kişiler bilgisayar, tablet gibi internete bağlı olan dijital araçlardan girebildikleri gibi, mobil telefonlardan da artık chat ortamına girerek kişi istediği saat diliminde sohbet oluşturabiliyor. Chat sitesi üzerinden yazışmalı olarak arkadaşlar ile sohbet edilebildiği gibi, son zamanlarda görüntülü ve sesli olan sohbetlerin de seçilebileceği biliniyor.


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Gün içinde bir kişiyle veya birkaç kişi ile muhabbet etmek isteyenler her zaman ...

Yalnızlık bazı kişiler için en iyi yaşam tarzı bazı kişiler için de ...

Son otuz yıldan bu yana yaşantımıza girmiş olan internet artık aktif olarak ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

error: Content is protected !!