Sohbet Girişi
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Sohbet Odalarında Keyifli Sohbet

Sohbet Odalarında Keyifli Sohbet

Her insan için keyifli sohbetler etmek ve yalnızlığını sohbetler ederek geçirme ihtiyacı bulunmaktadır. Aslında yaşı ilerlemiş kişiler tarafından internet üzerinden sohbet çok da uygun görülmese de çok da yalnızlığı sevmeyen gençler tarafından internet üzerinden sohbet etmek büyük bir rağbet görmektedir. Seviyeli sohbet chat siteleri üzerinden yeni arkadaşlıklar edinmek, uzun sohbetler etmek ve sohbetin saatini kişi kendi belirlemek istiyorsa en iyi sohbet sitesi olarak seçerek sohbete başlanabilir. Yeni arkadaşlıklar kurarken sohbet sitelerinin kurallarına uymayı da kişi kesinlikle ihmal etmemelidir. Peki; keyifli bir sohbet gerçekleştirebilmek için sohbet odalarının kuralları nelerdir? Hangi kurallara uyarak uzun süreli sohbet chat siteleri üzerinden edilebilir?
Sohbet Sitesi Kuralları
Sohbet sitesi kurallarının başında sohbet edilen kişi ile sohbet esnasında argo ve küfürlü konuşmalar edilmemelidir. Zira sohbet ne kadar da bilgisayar veya mobil üzerinden yapılsa da karşı tarafta sohbet edilen kişi bir insandır. Bu nedenden dolayı argo ve küfürlü konuşma sohbet sitelerinde yapılmamalıdır. Sohbet sitesine giriş yapan kişilere hakaret etme aşağılayıcı kelimeler kullanmak uygun değildir. Bu şekilde oluşturulan sohbetlerden sohbeti yapan kişiler men edilir.
Mobil sohbet siteleri uygulaması veren chat siteleri tarafından sohbete giriş yapma esnasında hiçbir özel bilgi istenmemektedir. Yani kişi hiçbir şekilde üyelik bilgisi vermeden sadece bir takma isim ile siteye giriş yapmaktadır. Bu nedenden dolayı chat ortamında sohbet ederken hiç kimseye özel bilgi verilmemesine dikkat edilmelidir. Özel bilgiler; kimlik bilgileri, kredi kartı bilgileri, telefon numarası bilgileri ve ikametgâh adres bilgileri olarak sayılabilir.
Chat esnasında aynı kelimelerin tekrarlanması, sürekli olarak büyük harf küçük harf kullanarak konuşmak uygun değildir. İmla hatası yapmadan konuşmak tüm imla kurallarına uymak daha kaliteli ve seviyeli konuşma yapmayı sağlamaktadır. Sohbet esnasında sadece büyük harfle konuşmak bağırmak anlamına gelmektedir. Bu nedenden dolayı yazışma esnasında sadece büyük harf ile konuşmamak gerekir. Ahlak dışı konuşmalar, sohbet esnasında sohbet arkadaşını rahatsız edecek şekilde cinsellik içeren kelimeler kullanmak sakıncalıdır. Sohbet esnasında kişi sohbet ettiği arkadaşını tehditkar tavırlar takınmamalı seviyeli bir konuşma yapmalıdır.

admin 37
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odalarımız +18 yaş kullanıcılar için uygundur. 18 yaş altı kullanıcıların girmesi yasaktır!
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı
error: Content is protected !!