Sohbet Girişi
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Kaliteli Sohbetin Adresi

Kaliteli Sohbetin Adresi

Gün içinde bir kişiyle veya birkaç kişi ile muhabbet etmek isteyenler her zaman arkadaşları ile zaman geçirmeyi tercih ederler. Fakat bazı kişiler için arkadaş zıt fikirler taşıyan kişiler olsa da bazı kişiler için arkadaş demek tamamen kişinin fikir yapısına uyan kişi olarak belirlenmektedir. Bu nedenden dolayı insanların arkadaşlık kurmaları ve bu arkadaşlıkları devam ettirmeleri oldukça zordur. Arkadaşları ile sohbet etmek isteyen kişiler için zaman kavramının da önemli olması gerekir. En çok arkadaşlar ile görüşülecek olan zamanlar gündüz saatleri olarak belirlenir. Fakat çoğu kişinin gündüz saatlerini işlerine ve okullarına ayırmalarından dolayı normal yaşamda arkadaşlarına ayıracak vakitleri olmaz. Tam da bu nedenden dolayı sohbet siteleri arkadaşsız kalan ve arkadaş arayan kişilerin imdadına yetişmektedir. Sohbet siteleri üzerinden her şehirden sohbet edebilecek arkadaşlar seçmek oldukça kolaydır. Bu sitelere sadece bir takma isim ile girilebilmekte ve web siteleri tarafından sohbet ederek arkadaş edinmek isteyen kişilerden özel bilgileri istenmemektedir.
Her arkadaş bulup sohbet etmek isteyen kişiler için açık olan bu chat siteleri kurallarına da tam olarak uyulduktan sonra sohbet siteleri üzerinden seviyeli arkadaşlıklar kurmak çok kolaydır. Sohbet siteleri sayesinde yüzlerce kişi yeni arkadaşlar edinerek seviyeli bir arkadaşlığa imza atabilir. Sohbet sitelerinin uyulması gereken kuralları, toplumda uyulması gereken görgü kuralları ile hemen hemen aynıdır. Asıl yaşamda olduğu gibi, sohbet sitesi kurallarında da insanların birbirlerine küfürlü konuşması, argo kelimeler kullanması, birbirlerinin kişiliklerine hakaret etmeleri, din dil mezhep ve ırk ayrımı gözetmeleri ve insan yaradılışından gelmiş olan bu özellikleri aşağılaması yasaklanmıştır. Kişi sohbet etmek istediği arkadaşına öncelikli olarak sohbet teklifi götürmeli ve teklif götürdüğü arkadaşının sohbet edip etmek istemediğini öğrenmelidir. Sonrasında yapılan sohbetlerin hepsinde yazışma da olsa seçilmiş kelimeler kullanarak bir birleri ile insanların sohbet etmelerinde fayda vardır.
Farklı Şehirler Seçilmiş Kültürler
Ülkemizde bir çok farklı şehir bulunmaktadır. Farklı şehirlerde ise farklı kültürler bulunur. Yemek kültürü ve yaşam kültürü açısından ülkemiz oldukça renklidir. İnsanların bazıları kendi kültürü dışında farklı kültürleri tanımaya meraklıdırlar. Bu da chat sitelerinde en fazla şehirler arası arkadaşlıkların daha çok yapılmasını sağlamaktadır. İstanbullu olan bir kişinin Ankaralı olan bir kişi ile sohbet etmesi kültür farklılıklarını paylaşmalarına neden olmaktadır. Bu da ülkemizde kültür kaynaşması olmasını sağlamakta ve her bir şehir başka bir şehir için daha aydınlık olabilmektedir. Farklı kültürlerden kişiler tanımak için doğu illerimizde olan kişiler ile muhabbet etme imkanı batı illerindeki sohbet arkadaşlarına ulaşım imkanı ve Karadeniz bölgesindeki kişiler ile sohbet imkanı chat siteleri üzerinden yapılabilmektedir. Farklı kültürlerin buluşmalarında tarihi eser sohbetleri, güncel sohbetler ve okul sohbetleri de yapılmaktadır. İnternet üzerinden chat siteleri kullanılarak sohbet edilmeye başlandığında kişiler yazışmalı olarak sohbet edebildikleri gibi, görüntülü chat veya sesli chat de yapabilirler.
İnternet üzerinden yapılan sohbetlerde kullanılmakta olan sohbet sitelerinde dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de özel bilgilerdir. Özel bilgiler sohbet sitelerinde daha yeni tanışmaya başlanılan kişiler ile kesinlikle paylaşılmamalıdır. Sohbet sitelerindeki kişiler sohbet sitelerine üyeliksiz ve sadece bir nick yani takma isim yardımı ile giriş yapmaktadır. Bu nedenden dolayı sohbet sitelerine kişi bağlandıktan sonra kredi kartı şifreleri, banka hesap numaraları, kimlik numarası, telefon numarası, açık ikametgâh adresleri ve farklı seviyelerde özel bilgileri karşısında yeni tanıştığı kişilere vermemelidir. Tam bir tanışma gerçekleştirilmeden bu bilgileri vermek sakıncalıdır.

admin 106
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odalarımız +18 yaş kullanıcılar için uygundur. 18 yaş altı kullanıcıların girmesi yasaktır!
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı
error: Content is protected !!