Chat Kuralları

yorum yok
39 views okuma
8 Haziran, 2018

Son otuz yıldan bu yana yaşantımıza girmiş olan internet artık aktif olarak herkes tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Bilgisayarlar, mobil telefonlar ve tabletler aracılığı ile kullanılan internet bir çok amaca hizmet etmek için kullanılmaktadır. Bazı kişiler için yalnızlık çok kabul gören bir yaşam tarzı olsa da bazı kişiler için yalnızlık çekilmeyecek bir yaşam tarzıdır. Arkadaş kavramı çoğu kişi için yaşantısında büyük bir yer ayrılacak sistemde oluşturulur. Bu nedenden dolayı dünya kurulalıdan beri arkadaşlığın, dostluğun değeri tüm insanlar için büyüktür. İnternet kullanımında çoğu kişi interneti farklı amaçlar için kullanırken, bazı kişiler için ise internet boş zamanlarında arkadaşları ile sohbet etme ortamı oluşturmak için kullanılmaktadır. İnternet üzerinden sohbet etmenin bir çok yolu bulunmaktadır. Bunlardan birincisi sohbet etmek için sosyal medyanın kullanılmasıdır. Fakat çoğu kişi için sosyal medya kullanımı uygun değildir. Çünkü yollanılan mesajlara cevap maalesef geç gelmekte ve bu da sohbetin tadına varılmasına engel olmaktadır.
İnternet üzerinden yapılan sohbetlerin en iyisi mobil sohbet siteleri tarafından yapılmaktadır. Zira bu alanlarda yapılan sohbetlerin tam zamanlı olarak yapılması ve her atılan mesajın tam zamanlı karşıdan görülüyor olması chat üzerinden yazışmalı olarak sohbet etmeyi daha cazip hale getiriyor. Şehir sohbetleri de internet üzerinde bulunan chat siteleri üzerinden yapılabiliyor. İsteyen kişiler sohbet Ankara sohbet İzmir sohbet İstanbul gibi şehir seçimleri yaparak başka şehirlerdeki kişiler ile görüşme sağlayabiliyor. Samimi arkadaşlıkların da kurulabileceği bu siteler üzerinde bir çok kişi chat esnasında yazışma yerine görüntülü ve sesli olarak da sohbet edebiliyor.
Fakat sohbet etme esnasında kişilerin bazı konulara dikkat etmesi gerekiyor. Sohbet esnasında karşıda kişinin konuştuğu kişinin kesinlikle insan olduğu akıllardan çıkmaması gerekiyor. Ne kadar dijital cihazlar yardımı ile konuşsak da konuşulan kişilere hakaret etmek, küfür etmek, argo kelimeler kullanmanın etik olmayacağı bilinmesi gereklidir. Tüm dillerde sohbet edilebileceği gibi, din, dil ve ırk ayrımı yapmak da chat ortamında etik olmamaktadır. Büyük harf kullanarak yazı yazmak bağırmak anlamına geldiğinden sürekli olarak yazışmalar küçük harf ile yapılmalıdır.


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Gün içinde bir kişiyle veya birkaç kişi ile muhabbet etmek isteyenler her zaman ...

Yalnızlık bazı kişiler için en iyi yaşam tarzı bazı kişiler için de ...

Teknolojinin giderek gelişmesi ile internet kullanımı oldukça hızlı bir ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

error: Content is protected !!