Sohbet Girişi
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Şehirler Arası Arkadaşlıklar

Şehirler Arası Arkadaşlıklar

Arkadaşlık kurmak neredeyse dünya oluşalıdan beri insanların insani ihtiyaçlarındandır. Arkadaşları ile kişinin sohbet etmesi içindeki sıkıntıları paylaşmasına ve iyi zamanlar geçirmesine neden olmaktadır. Bazı kişiler tarafından yalnızlık sevilse de bazı kişiler için yalnızlık hiç de sevilen bir haslet değildir. Günümüzde iş yoğunluğu nedeni ile çoğu kişi arkadaşları ile görüşmekte sıkıntı çekmektedir. Saat sıkıntısı yaşayan ve arkadaşları ile sohbet edemeyen kişiler için chat siteleri arkadaş arayan kişiler için hizmet vermektedir. Chat sitelerine giriş ücretsiz ve üyeliksiz olarak yapılmaktadır. Giriş yapıldıktan hemen sonra sohbet arkadaşları seçilerek sohbet edilebilir. Chat ortamında tekli sohbetlerin yapılabildiği gibi grup sohbetlerinin de yapılabileceği bilinmelidir. Çoklu arkadaş gruplarında konu seçimlerine grupta olan herkes tarafından karar verilebilmektedir.
Samimi Arkadaşlıklar
İnternet üzerinden kurulan arkadaşlıklar biraz yaşı ilerlemiş kişiler tarafından uygun olarak görülmese de yeni nesillerin arkadaşlıkları sürekli olarak internet üzerinden gelişmektedir. Şehirler arası iletişim ile yapılan arkadaşlıklarda da ırc sohbet kullanılarak arkadaşlık kurulabilmektedir. Kurulan sohbetlerde uzun süreli arkadaşlıkların da yapılabileceği gibi, kişiler ister bilgisayar, ister tablet isterlerse mobil sohbet yapabilmektedir. Yapılan sohbetlerde kesinlikle yapılan sohbetlerin insanlar arasında yapıldığı unutulmamalı ve ahlaka mugayir olacak davranışlarda bulunulmamalıdır. Günümüzde mobil sohbet odaları üzerinden yapılmakta olan sohbetlerin görüntülü, sesli ve yazışmalı olarak seçilerek yapılması her isteğe göre bir sohbet oluşturulabilmektedir.
Sohbet odası kurallarına uyarak sohbet etmek her zaman çok daha iyi ve seviyeli sohbetlerin oluşmasını sağlamaktadır. Sohbet odası girişlerinin kuralları; sohbet ederken büyük harfle yazı yazmak bağırmak anlamına gelmektedir. Kişi sohbet esnasında yazışarak konuştuğu kişi ile büyük harfler kullanarak yazışmamalıdır. Chat esnasında kesinlikle küfürlü ve argo konuşulması yasaktır. Sürekli olarak aynı kelimeyi tekrarlamak chat ortamında saygısızlık anlamına gelmektedir. Tehditkar sözleri yazı şeklinde yazmak ise chat kuralları arasında yasak olarak belirlenmiştir. Irk, dil, din ayrımı yapmak ve bu konuların tartışmasına girmek chat ortamında uygun değildir. Kişi isteğine uygun bir şekilde hemcinsleri ile de sohbet edebilir istediğinde karşı cinsten kişiler ile de tekil veya grup halinde sohbetler yapabilir.

admin 38
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odalarımız +18 yaş kullanıcılar için uygundur. 18 yaş altı kullanıcıların girmesi yasaktır!
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı
error: Content is protected !!